Rihards Bērziņš: Ootan päeva suurepärase muusikaga!

Millal tekkis muusikapisik (Kuidas sai alguse huvi muusika vastu, kust maalt soovisid sellesse rohkem süveneda)?

Laulmisega olen tegelenud alates lasteaiast ja esimese telekogemuse sain 2007. aastal läti telesaates “Latvijas zelta talanti”, kuid muusikaga tegelenud professionaalselt alles alates 13. eluaastast. Siis sattusin esimest korda televisiooni laulma enda kirjutatud laulu.

Olete esinenud nii Eestis kui Lätis, mis on teile kahe riigi erinevuses kõige rohkem silma paistab?

Eesti ja Läti publik ei paista nii erinev, minu arvates neil ei ole suuri erinevusi. Lätlased on harva sõbralikud välismaalaste vastu. Ma loodan alati, et mul läheb õnneks panna inimesed tantsima ja endasse uskuma.

Kas oled veel kuskil esinenud, kus? Kuhu tahad välja jõuda?

Olen astunud üles ka Leedus. Samuti olen saanud võimaluse esineda Hamburgi linnapäevade raames Saksamaal. Eestis olen esinenud Abja koolis, Audrus ja Pärnu Kaubamajakas. Minu kõige suurem unistus on välja jõuda suurele Eurovisioonile.

Oled vaatamata oma noorele eale juba päris palju saavutanud, kuidas olete seda teinud?

Kõik on vaikselt ise minuni jõudnud mingil viisil. Tuleb ise olla avatud uutele väljakutsetele, kuid sellele aitas kindlasti kaasa ka see, et osalesin 16. aastasena saates “Jaunā talantu fabrika.” See oli Läti Kanal 2 tõsielusari, kus osalejad elasid 24/7 suletud ruumides. Seal arendasime vokaalseid oskusi ja õppisime koreograafiaid, et igal esmaspäeva õhtul üles astuda ja näidata oma võimeid/oskusi kontserdil.  

On teil elu moto? Mis see on?

Ei ole vaja mõelda pisiasjadele, neid tuleb osata nautida. Need on need asjad, mis teevad elu värviliseks. See kehtib muusika ja paljude teiste asjade kohta.

Noortest rääkides, olete isegi ütleme ettevõtlik noor. Mõtlen selle all just teie karjääri ja nii kaugele jõudmist. Miks peaks noored ettevõtlikud olema?

Ma tegelen mitmete erinevate asjadega ainult see tõttu, et kindlustada paremat elu oma perele ja enesele. Alati tulevad ettevõtlik olemisel kasuks paljud kontaktid igasuguses kontekstis ja kõikjal. Olla ettevõtlik on suurim rõõm, mida teha enesele ja ennast ümbritsevale keskkonnale. Olles ettevõtlik, muutub elu paremaks.

Naudingufestival Tunne toimub 27. juulil Pärnus. Kas olete varem Pärnus käinud, mida teinud?

Ma olen Pärnus olnud varem vaid mõned korrad, kahjuks.

Mis teile Pärnu juures kõige rohkem meeldib?

Pärnus saab suurepäraselt puhata. Seal on suurepärased kohvikud, söögikohad ja puhas õhk.

Mida Tunne festivalist kõige rohkem ootate?

Ootan päeva suurepärase muusikaga. Jään ootama publiku tagasisidet natukene teistsugusele muusikale. Loodan, et inimesed soovivad midagi taolist kuulda nagu seda on country rock.  

Pildid on pärit erakogust. Intervjueerisid Laura Kiviselg ja Lauri Tolmats.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *