meie tegemised

EESOOTAVAD PROJEKTID

VANALINNA ÜRITUSTESARI

Jõuluküla
pärnuvanalinnas

Taaskord tähistame rõõmsate jõulude saabumist üheskoos Pärnu vanalinnas! Sel päeval vahva kultuuriprogramm, soodustused kohalikes ärides ja melu Rüütli tänaval ja selle ümbruses. Rohkem infot tulekul Facebookis.

TOIMUNUD PROJEKTID

MTÜ Tunne tänuõhtu

stipendium

MTÜ Tunne tähistas oma esimese tegevusaasta möödumist emotsionaalse tänuõhtuga. “Meie oleme täna siin, et julgustada teid kõiki, noori ja noortemeelseid, unistama suurelt ning et panna teile südamele: ärge kaotage oma siirust ning sihti oma lugu kirjutades!” ütles õhtujuht Johann Saamann kaunid sõnad publikule.

Mil keskraamatukogu rippsaal oli täitunud tragide noorte ning nende toetajatega, alustas programmi ajateenija ja multitalent Harold Kiisler mõtlemapaneva lauluga, kes esines kontsertaktuse jooksul veelgi. Vahva meenutuse laulu- ja tantsupeost tõid Pärnu Ühisgümnaasiumi rahvatantsijad, kelle tantse nautides nii mõnegi silmist võis välja lugeda suvise tippsündmuse igatsust.

Õhtu staariks oli Noore Hakkaja stipendiumi üleandmine, mille võitja kuulutamise žüriisse kuulusid Pärnu Postimehe peatoimetaja Siiri Erala, kultuuriklubi Tempel omanik ja juhataja Andres Tölp, koostöötamiskeskuse Forwardspace asutajaliige Marie Rosalie Hanni, Pärnu Noorte Vabaajakeskuse juhataja ja Pärnumaa Noorte Tugila koordinaator Annely Reile, noorsootöötajad Merlyn Jürgenson, Adelina Danilenko, Triin Mäger ja Jaana Kokk.

Vaata galeriid meie facebookist.

Loomingulisuse eripreemia pälvis Grete Murr, kes asutas MTÜ Loomeruum, on Lihula kooli kunstiõpetaja ning tegeleb seinamaalingutega. Eripreemia “Kes teeb, see jõuab” läks Pärnu linna Noortekogu esimehele Triini Viksile, kes lisaks on agar vabatahtlik, noorsootöötaja Paikuse noortekeskuses, tegeleb ratsutamisega ning teeb veel palju muudki.

Ka MTÜ Tunne suur abikäsi Errit Kuldkepp andis välja omanimelise eripreemia, mille pälvis Erik Naissaar. Noormees tegeleb tervisliku elustiili populariseerimisega, street workout’i ehk vanakooli nimega riistvõimlemisega tänaval. 

Esimese Noore Hakkaja stipendiumi väärtusega 300 eurot, mis anti välja naudingufestival Tunne piletitulust, pälvis Kaari Pulst. Neiule tuli tunnustus suure üllatusena ning paludes enda tegemisi tutvustada, ei tulnudki tal kohe kõik meelde, sest neid on rohkem kui kahel käel sõrmi.

toetajad

noore hakkaja stipendium

stipendium

Naudingufestival Tunne piletitulust anname MTÜ Tunne tänuõhtul välja Noore Hakkaja stipendiumi. Kandideerimine on lõppenud.

 

 Stipendiumi kandidaat peab olema:

* pärit Pärnumaalt või siin tegutsema;

* vanuses 14-26.

 

Stipendiumi kandidaati võivad esitada:

* igaüks end ise;

* õpetajad ja koolitöötajad;

* perekond ja sõbrad;

* võõrad, kellele on kandidaat lihtsalt silma jäänud.

 

Stipendiumi kandidaat on aktiivne noor, kes on näiteks:

* korraldanud ühe või mitu ägedat üritust;

* olnud aktiivne vabatahtlik;

* käima lükanud mõne eduka ansambli, tantsurühma või muu huviringi;

* asutanud mõne ettevõtte;

* selline, tänu kellele on kodukoha (kultuuri)elu elavnenud;

* selline, tänu kellele on antud noortele võimalus oma häält rohkem kuuldavaks teha.

KES ON 

NOOR HAKKAJA?

 

* Ettevõtlik ja agar

* Läbi viinud ühe või mitu ettevõtmist

* Ambitsioonikas

* Pärnu(maa) elu edendaja

* Eeskujuks teistele noortele

Stipendium antakse välja naudingufestivali piletitulust.

 

“Peotäis häid tegusid on väärt rohkem kui vaat teadmisi.”

– George Herbert

naudingufestival tunne

festival

27. juulil toimus kauaoodatud naudingufestival Tunne, mida korraldasid Pärnu noored. 

Päeva alustas lastehommik, mida viisid läbi Endla noortestuudio näitlejad. Samaaegselt toimus mõnus hommikuvõimlemine personaaltreener Laura Siimensoni juhendamisel. Festivalile andsid avapaugu Pärnu Ühisgümnaasiumi lauljaid, veel esinesid Laine Mägi tantsukooli tantsijaid, folk duo Kuuvarjutajad, Läti superstaar Rihards Bērziņš, Von Dorpat, Kätlin ja Mirjam Kits, Steps to Synapset ja festivalipäeval appi tõtanud Armin.

Veidi tavapäratuks tegid esinejate nimekirja motivatsioonikõnelejad. Oma teadmisi jagas Errit Kuldkepp sellest, kuidas olla õnnelik, Laura Siimenson rääkis, miks peaks tervislikult elama ja Pilleriin Teras tutvustas maagilist peamassaaži Access Bars, mida ka omal peal tunda sai. Samuti sai terve päeva väisata WALK festivalil valminud teoseid näitusel “Otse tänavalt”.

Festivalil osales sadakond inimest. Piletitulu läheb Noore Hakkaja stipendiumi väljaandmisele.

Vaata galeriid meie facebookist.

Ühel suvepäeval tuli meie peakorraldajal Karoliinel idee, et Pärnu vajaks üht hubast festivali – sellist kuhu saaks koos sõpradega kunsti nautima minna ja end lõbusatel viisidel haridagi.

Aega raisata ei olnud. Nädalake hiljem oli olemas festivali umbkaudne raamistik ja hakkajatest koosnev meeskond. Miks sai nimeks naudingufestival Tunne? Kusjuures ideede hulka kuulusid veel Maheduus, kultuurifestival Vabastus või Motus (liikumine ladina keeles), kuid ükski neist ei tekitanud vau-efekti. Me soovime festivaliga pakkuda inimestele üritust, kus nad tõesti saavad laval nähtavat ja kuulatavat nautida, et see tekitaks häid tundeid ja emotsioone. Novot, siit on juba muster näha, kust nimi pärit.

Tuleb tõdeda, et nii-öelda esimese ringi sihtgrupp on meie oma armsad kodukandi inimesed Pärnumaalt. Tahame ju siiski eelkõige omadele midagi uut pakkuda. Kuid uksed on avatud kõigile saarekatele ja mandrikatele, eestlastele ja välismaalastele. Väga raske on öelda, millisele vanusegrupile Naudingufestival on suunatud. Hommik kuulub lastele, päeval esinevad erinevad tuntud ja vähem tuntumad noored ning õhtu lõpetab kõigile vanematele-vanavanematelegi teadatuntud esineja. Meie soov on, et iga külastaja tutvuks mõne uue esinejaga või oleks festivalilt lahkudes vähemalt ühe tarkusetera võrra rikkam.

Naudingufestivaliga Tunne lisame Pärnusse juurde ühe uue traditsiooni, mis loodetavasti ei jää ainult suviseks ürituseks. Me tutvustame inimestele kuidas elada keskkonnasõbralikumalt ja kui lihtsad on sammud parema mina ja rohelisema looduse poole. Me loodame olla eeskujuks teistele noortele mõttega “kõik on võimalik!” ning motiveerida neid Noore Hakkaja stipendiumiga, mille anname välja piletitulust.

toetajad