Esinejad, loengud ja muu

PROGRAMM

Festivali ajakavasse mahub nii muusikat, tantsu, luulet kui teadmiste jagamist. Põnevat oi, kui palju!

Endla teatri noortestuudio näitlejad on üheks päevaks kehastunud Lotteks, piraadiks ja teisteks tegelasteks ning on festivalipäeval ootamas lapsi toredale mänguhommikule. Ole kohal juba kell 12:30, sest siis algab muinasjutu vestmine, pärast mida ootavad mitmed mängud ja laulud.

Kui lapsed mängima viidud, on aeg suurtel hommikut särtsakalt alustada. Personaaltreener Laura Siimenson on kokku pannud võimlemiskava, mis sobib igas vanuses ning igas kehatüübis inimesele. Tule kindlasti, sest liikumine on tervisele hea!

Festivali avavad Pärnu Ühisgümnaasiumi endised ja praegused muusikaõpetaja Kadri Keskküla käe all õppinud lauljad. Talente on nende seas oi, kui palju! Tule ela kindlasti noortele kaasa ja tutvu tulevaste staaridega.

Laine Mägi Tantsukool tegutseb Pärnus Pühavaimu 26 asuvas ajaloolises koolimajas. Tantsukooli juhatab selle asutaja Laine Mägi ja koolis antakse tantsuõpet lastele ja noortele 3.-20.eluaastani.

Laine Mägi Tantsukooli tantsurühmad on aastaid edukalt osalenud festivalidel „Koolitants“, „Kuldne Karikas“ ja „Estraad- ja Rahvastetantsud“ ning kooli õpilasi võib sageli näha EDO võistlustel. 

Kuuvarjutajad on noormehed Viljandist, kelle muusika tõeliselt kõrvu paitab. Tegu on folk duoga, kelle liikmed Silver Jusilo ja Ardo Kantemus on Viljandi südamed juba võitnud ning nüüd me soovime, et nad pärnakate hingegi pugeda saaksid.

Rihards Andris Bērziņš on Läti muusik ja laulukirjutaja. Väljaspool Lätit tuntakse teda artistinimega Richy.

Ta on osalenud paljudes telesaadetes nagu näiteks “Jaunā talantu fabrika”, “Lietuvos talentai”, “Lietuvos X faktorius”, “Supernova 2015” ja “Latvijas Xfaktors”. Lisaks sellele on ta olnud osaline laulukonkurssidel nagu näiteks “Il pulcinella o’doro” Itaalias, Balti Talendid, “Jaunās zvaignes” ja paljud teised.

Tema muusika on siiani jõudnud Rootsi, Itaalia, Leedu, Saksamaa ja Hispaania raadiojaamadesse.

Access Consciousness® ehk ligipääs teadlikkusele on iseenda muutmise lihtsad töövahendid, mis aitavad luua sellist elu, mis on sinu jaoks kerge ning selle üks kehatehnikaid on Access Bars® – õrn pea masaas, mis puhastab tunded, mõtted ja emotsioonid. Viimast Pilleriin Teras festivalil tutvustabki.

Ansambel Von Dorpat on tegutsenud 2010. aasta septembrist ja koosnes algselt vaid ühel kursusel õppivatest tudengitest. Liikmete tugevad isiklikud sidemed on olulised ka siin ja praegu. Repertuaari aluseks on Johannes Vedru ja Henri Lohki autorilooming, mida ansambel ühiselt töödelnud ja täiustanud.

Läbi kõigi nende aastate on nende unistuseks olnud teha muusikat, mis Eestis paistaks silma eripärasusega: omaks kontakti ameerikaliku musta muusikaga, kuid sisaldaks samas eestikeelset kvaliteetset lauluteksti. Esimene plaat “Kõik jutud” panebki nendel suundadel “märgi maha” ning eristub oma helipildilt kindlasti keskmisest Eestis viljeletavast poppmuusikast.

Ansambli koosseisu kuuluvad:
Johannes Vedru – vokaal, klaver
Henri Lohk – vokaal, kitarr
Erki Veikar – basskitarr
Kaarel Adamson – trummid

On kaks õde Pärnust, kes on muusikaga tegelenud terve elu. Tavaliselt teevad nad rahvamuusikat, millel on nende südames eriline koht. Mõlemad neiud mängivad enamjaolt viiulit, kuid oskavad ka mõningaid muid pille.

Errit Kuldkepp, kes on Positively Inspiring Lifestyle OÜ looja, räägib, kuidas olla õnnelik. Ta on oma sotsiaalmeedia postituste ja koolitustega motiveerinud paljusid inimesi – aidanud neil leida armastust iseenda vastu ja õpetanud, kuidas tunda rõõmu elust.

Pärnu Bluusiklubi kollektiiv Multifunk koosneb Pärnust pärit või Pärnus elavatest muusikutest, kes on tegutsenud seni erinevates kollektiivides, aga praeguses koosseisus saanud kokku tänavu kevadel. Nad esitavad Alari Papa Jansoni bluusihõngulist originaalloomingut ja funkyjazzi klassikute tuntud teemade tõlgendusi.

Laura alustas oma treeninguid 8 aastaselt, mil läks rühmvõimlemise treeningutesse. Alates sellest ajast on liikumine ja treenimine olnud elustiiliks. Igapäevaselt treenib ta nii inimesi kui ka iseennast.

Talle meeldib pidevalt oma mugavustsooni liigutada ning innustab ka teisi seda tegema. Ta on lõpetanud täies mahus Fitness Academy of Finland personaaltreenerite koolituse ja on rahvusvaheliselt litsenseeritud LesMills BodyBalance instruktor ning on lisaks osalenud mitmetel täiendkoolitustel.

“Oma eesmärkide saavutamiseks on vaja julgust, pühendumust ja kannatlikkust!” 

Vahetult pärast seda, kui Laura Siimenson on rääkinud, mis tuleb liikuda ja tervislikult toituda, ootab ta inimesi ühes endaga tegema ka ühe õhtuse võimlemise. Seeläbi tänada oma keha tubli päeva eest!

Hubane suveõhtu ei möödu mõnusa luule, novellide ja juttudeta. Kolm noort esitavad nii oma kui teiste loomingut. Tule ja sää end mõnusalt sisse ning naudi, kuidas kaunid read kõrvu paitavad.

Lugusid kannavad ette Johanna Roos, Kerstin Vestel ja Joosep Spirka.

Steps to Synapse on 2013. aastal suvepealinnast alguse saanud modernset souli mängiv ansambel. Pärnust on juurdunud teadmine sellest õigest suvest täis positiivset energiat, soojust, päikest, rannas tantsimist ja lihtsalt olemist. 

Õrnalt sensuaalne Steps to Synapse püüabki oma muusikaga anda edasi anda just seda vibe’i mis toob mõttesse parimad mälestused ja annab võimaluse luua uusi. 

Ansambel on välja andnud ühe EP ,,Desires” (2015) ja LP ,,The One” (2017). Album oli ka R2’e nädalaplaat ning lugu ,,Fire” saate Eesti Top 7 edetabeli esikohal mitmeid nädalaid.

Naudingufestival tunne

Kirjuta meile, kui leiad, et oleksime ägedad koostööpartnerid või sul tekib festivali või MTÜ kohta küsimusi.

info@tunnefest.ee

Kui sa jagad mõnd meiega seotud postitust, siis lisa julgelt hashtage #tunnefest ja #tunnefest19.