Saame tuttavaks

LÄHEMALT
NAUDINGUFESTIVALIST

Mida tähendab naudingufestival, kellele see suunatud, millistel eesmärkidel ja mida see festival juurde annab?

FESTIVALI LUGU

Ühel suvepäeval tuli meie peakorraldajal Karoliinel idee, et Pärnu vajaks üht hubast festivali – sellist kuhu saaks koos sõpradega kunsti nautima minna ja end lõbusatel viisidel haridagi.

Aega raisata ei olnud. Nädalake hiljem oli olemas festivali umbkaudne raamistik ja hakkajatest koosnev meeskond. Miks sai nimeks naudingufestival Tunne? Kusjuures ideede hulka kuulusid veel Maheduus, kultuurifestival Vabastus või Motus (liikumine ladina keeles), kuid ükski neist ei tekitanud vau-efekti. Me soovime festivaliga pakkuda inimestele üritust, kus nad tõesti saavad laval nähtavat ja kuulatavat nautida, et see tekitaks häid tundeid ja emotsioone. Novot, siit on juba muster näha, kust nimi pärit.

Tuleb tõdeda, et nii-öelda esimese ringi sihtgrupp on meie oma armsad kodukandi inimesed Pärnumaalt. Tahame ju siiski eelkõige omadele midagi uut pakkuda. Kuid uksed on avatud kõigile saarekatele ja mandrikatele, eestlastele ja välismaalastele. Väga raske on öelda, millisele vanusegrupile Naudingufestival on suunatud. Hommik kuulub lastele, päeval esinevad erinevad tuntud ja vähem tuntumad noored ning õhtu lõpetab kõigile vanematele-vanavanematelegi teadatuntud esineja. Meie soov on, et iga külastaja tutvuks mõne uue esinejaga või oleks festivalilt lahkudes vähemalt ühe tarkusetera võrra rikkam.

Naudingufestivaliga Tunne lisame Pärnusse juurde ühe uue traditsiooni, mis loodetavasti ei jää ainult suviseks ürituseks. Me tutvustame inimestele kuidas elada keskkonnasõbralikumalt ja kui lihtsad on sammud parema mina ja rohelisema looduse poole. Me loodame olla eeskujuks teistele noortele mõttega “kõik on võimalik!” ning motiveerida neid Noore Hakkaja stipendiumiga, mille anname välja piletitulust.

 

KAROLIINE AUS

PROJEKTI- JA PROGRAMMIJUHT

  • karoliine@tunnefest.ee
  • +372 5373 5107

LAURA KIVISELG

TURUNDUSJUHT

  • laura@tunnefest.ee
  • +372 5330 6579

HANNA-LIISA OTT

PARTNERLUSJUHT

  • hanna-liisa@tunnefest.ee
  • +372 5816 1697

BRITA TÕNISSON

FESTIVALIALA KUJUNDAJA

  • brita@tunnefest.ee

LAURI TOLMATS

VABATAHTLIKE KOORDINAATOR

  • lauri@tunnefest.ee
  • +372 5192 1361

Saame tuttavaks

LÄHEMALT
MTÜ TUNNEST

Millega mittetulundusühing veel tegeleb ning millised on tulevikuplaanid?

MTÜ olemus

Esialgu sai MTÜ Tunne loodud naudingufestivali korraldamise jaoks. Mida aeg edasi, seda enam saime aru, et mittetulundusühingu eesmärk on palju laiem kui üks festival.

Ühingu eesmärgiks on edendada Pärnu linna elu kultuuriliste sündmustega ning aidata seda teha ka teistel alustavatel kultuurikorraldajatel ning tegusatel noortel, pakkudes neile tuge ja koolitusi. 

Näiteks juba praegu kuulub meie tegevuste alla lisaks eelnimetatud festivalile veel üks koolinoorte ettevõtmine – Tänavaartistide festival WALK, mis samuti sel suvel Pärnus aset leiab. WALK on tänavafestival, mis toob kaheks suvepäevaks Pärnu tänavatele kirju seltskonna tänavaartiste, sh kunstnikke, muusikuid, (tule)tantsijaid, elavskulptuure, tsirkuseartiste, lüürikuid ja teisi meelelahutajaid.  Tänavaartistide festival on üles ehitatud walk-by vormis, mis tähendab, et tänavanurgal esineval artistil on ees ,,müts”, kuhu mööduja saab soovikorral raha poetada – sealt ka festivali nimi. 

2019. aasta teises pooles annab MTÜ välja Noore Hakkaja stipendiumi naudingufestivali piletitulust. Stipendiumiga soovime premerida ja pildis hoida tublisid noori, tänu kellele toimub ja virin “Pärnus ei toimu midagi” väheneb.

Tulevikus soovime teha rohkem, kui mõned festivalid suvel. Me soovime luua korraliku programmi ka madalhooajal, tutvustada erinevaid kunstivorme ja kaasata veel rohkem noorukeid.

Naudingufestival tunne

Kirjuta meile, kui leiad, et oleksime ägedad koostööpartnerid või sul tekib festivali või MTÜ kohta küsimusi.

info@tunnefest.ee

Kui sa jagad mõnd meiega seotud postitust, siis lisa julgelt hashtage #tunnefest ja #tunnefest19.