Saame tuttavaks

LÄHEMALT
NAUDINGUFESTIVALIST

2019. aasta suvel toimus esimest korda meie korraldatud naudingufestival Tunne. Siin on kirjas festivali idee sünnilugu, kuid toredat päeva meenutavaid pilte leiab meie Facebooki lehelt.

Allpool saab tutvuda esimese festivali programmiga. Uus naudingufestival toimub 2021 aastal. Kohtumiseni!

FESTIVALI LUGU

Ühel suvepäeval tuli meie peakorraldajal Karoliinel idee, et Pärnu vajaks üht hubast festivali – sellist kuhu saaks koos sõpradega kunsti nautima minna ja end lõbusatel viisidel haridagi.

Aega raisata ei olnud. Nädalake hiljem oli olemas festivali umbkaudne raamistik ja hakkajatest koosnev meeskond. Miks sai nimeks naudingufestival Tunne? Kusjuures ideede hulka kuulusid veel Maheduus, kultuurifestival Vabastus või Motus (liikumine ladina keeles), kuid ükski neist ei tekitanud vau-efekti. Me soovime festivaliga pakkuda inimestele üritust, kus nad tõesti saavad laval nähtavat ja kuulatavat nautida, et see tekitaks häid tundeid ja emotsioone. Novot, siit on juba muster näha, kust nimi pärit.

Tuleb tõdeda, et nii-öelda esimese ringi sihtgrupp on meie oma armsad kodukandi inimesed Pärnumaalt. Tahame ju siiski eelkõige omadele midagi uut pakkuda. Kuid uksed on avatud kõigile saarekatele ja mandrikatele, eestlastele ja välismaalastele. Väga raske on öelda, millisele vanusegrupile Naudingufestival on suunatud. Hommik kuulub lastele, päeval esinevad erinevad tuntud ja vähem tuntumad noored ning õhtu lõpetab kõigile vanematele-vanavanematelegi teadatuntud esineja. Meie soov on, et iga külastaja tutvuks mõne uue esinejaga või oleks festivalilt lahkudes vähemalt ühe tarkusetera võrra rikkam.

Naudingufestivaliga Tunne lisame Pärnusse juurde ühe uue traditsiooni, mis loodetavasti ei jää ainult suviseks ürituseks. Me tutvustame inimestele kuidas elada keskkonnasõbralikumalt ja kui lihtsad on sammud parema mina ja rohelisema looduse poole. Me loodame olla eeskujuks teistele noortele mõttega “kõik on võimalik!” ning motiveerida neid Noore Hakkaja stipendiumiga, mille anname välja piletitulust.

 

Endla teatri noortestuudio näitlejad on üheks päevaks kehastunud Lotteks, piraadiks ja teisteks tegelasteks ning on festivalipäeval ootamas lapsi toredale mänguhommikule. Ole kohal juba kell 12:30, sest siis algab muinasjutu vestmine, pärast mida ootavad mitmed mängud ja laulud.

Kui lapsed mängima viidud, on aeg suurtel hommikut särtsakalt alustada. Personaaltreener Laura Siimenson on kokku pannud võimlemiskava, mis sobib igas vanuses ning igas kehatüübis inimesele. Tule kindlasti, sest liikumine on tervisele hea!

Festivali avavad Pärnu Ühisgümnaasiumi endised ja praegused muusikaõpetaja Kadri Keskküla käe all õppinud lauljad. Talente on nende seas oi, kui palju! Tule ela kindlasti noortele kaasa ja tutvu tulevaste staaridega.

Laine Mägi Tantsukool tegutseb Pärnus Pühavaimu 26 asuvas ajaloolises koolimajas. Tantsukooli juhatab selle asutaja Laine Mägi ja koolis antakse tantsuõpet lastele ja noortele 3.-20.eluaastani.

Laine Mägi Tantsukooli tantsurühmad on aastaid edukalt osalenud festivalidel „Koolitants“, „Kuldne Karikas“ ja „Estraad- ja Rahvastetantsud“ ning kooli õpilasi võib sageli näha EDO võistlustel. 

Kuuvarjutajad on noormehed Viljandist, kelle muusika tõeliselt kõrvu paitab. Tegu on folk duoga, kelle liikmed Silver Jusilo ja Ardo Kantemus on Viljandi südamed juba võitnud ning nüüd me soovime, et nad pärnakate hingegi pugeda saaksid.

Rihards Andris Bērziņš on Läti muusik ja laulukirjutaja. Väljaspool Lätit tuntakse teda artistinimega Richy.

Ta on osalenud paljudes telesaadetes nagu näiteks “Jaunā talantu fabrika”, “Lietuvos talentai”, “Lietuvos X faktorius”, “Supernova 2015” ja “Latvijas Xfaktors”. Lisaks sellele on ta olnud osaline laulukonkurssidel nagu näiteks “Il pulcinella o’doro” Itaalias, Balti Talendid, “Jaunās zvaignes” ja paljud teised.

Tema muusika on siiani jõudnud Rootsi, Itaalia, Leedu, Saksamaa ja Hispaania raadiojaamadesse.

Access Consciousness® ehk ligipääs teadlikkusele on iseenda muutmise lihtsad töövahendid, mis aitavad luua sellist elu, mis on sinu jaoks kerge ning selle üks kehatehnikaid on Access Bars® – õrn pea masaas, mis puhastab tunded, mõtted ja emotsioonid. Viimast Pilleriin Teras festivalil tutvustabki.

Ansambel Von Dorpat on tegutsenud 2010. aasta septembrist ja koosnes algselt vaid ühel kursusel õppivatest tudengitest. Liikmete tugevad isiklikud sidemed on olulised ka siin ja praegu. Repertuaari aluseks on Johannes Vedru ja Henri Lohki autorilooming, mida ansambel ühiselt töödelnud ja täiustanud.

Läbi kõigi nende aastate on nende unistuseks olnud teha muusikat, mis Eestis paistaks silma eripärasusega: omaks kontakti ameerikaliku musta muusikaga, kuid sisaldaks samas eestikeelset kvaliteetset lauluteksti. Esimene plaat “Kõik jutud” panebki nendel suundadel “märgi maha” ning eristub oma helipildilt kindlasti keskmisest Eestis viljeletavast poppmuusikast.

Ansambli koosseisu kuuluvad:
Johannes Vedru – vokaal, klaver
Henri Lohk – vokaal, kitarr
Erki Veikar – basskitarr
Kaarel Adamson – trummid

On kaks õde Pärnust, kes on muusikaga tegelenud terve elu. Tavaliselt teevad nad rahvamuusikat, millel on nende südames eriline koht. Mõlemad neiud mängivad enamjaolt viiulit, kuid oskavad ka mõningaid muid pille.

Errit Kuldkepp, kes on Positively Inspiring Lifestyle OÜ looja, räägib, kuidas olla õnnelik. Ta on oma sotsiaalmeedia postituste ja koolitustega motiveerinud paljusid inimesi – aidanud neil leida armastust iseenda vastu ja õpetanud, kuidas tunda rõõmu elust.

Pärnu Bluusiklubi kollektiiv Multifunk koosneb Pärnust pärit või Pärnus elavatest muusikutest, kes on tegutsenud seni erinevates kollektiivides, aga praeguses koosseisus saanud kokku tänavu kevadel. Nad esitavad Alari Papa Jansoni bluusihõngulist originaalloomingut ja funkyjazzi klassikute tuntud teemade tõlgendusi.

Laura alustas oma treeninguid 8 aastaselt, mil läks rühmvõimlemise treeningutesse. Alates sellest ajast on liikumine ja treenimine olnud elustiiliks. Igapäevaselt treenib ta nii inimesi kui ka iseennast.

Talle meeldib pidevalt oma mugavustsooni liigutada ning innustab ka teisi seda tegema. Ta on lõpetanud täies mahus Fitness Academy of Finland personaaltreenerite koolituse ja on rahvusvaheliselt litsenseeritud LesMills BodyBalance instruktor ning on lisaks osalenud mitmetel täiendkoolitustel.

“Oma eesmärkide saavutamiseks on vaja julgust, pühendumust ja kannatlikkust!” 

Vahetult pärast seda, kui Laura Siimenson on rääkinud, mis tuleb liikuda ja tervislikult toituda, ootab ta inimesi ühes endaga tegema ka ühe õhtuse võimlemise. Seeläbi tänada oma keha tubli päeva eest!

Hubane suveõhtu ei möödu mõnusa luule, novellide ja juttudeta. Kolm noort esitavad nii oma kui teiste loomingut. Tule ja sää end mõnusalt sisse ning naudi, kuidas kaunid read kõrvu paitavad.

Lugusid kannavad ette Johanna Roos, Kerstin Vestel ja Joosep Spirka.

Steps to Synapse on 2013. aastal suvepealinnast alguse saanud modernset souli mängiv ansambel. Pärnust on juurdunud teadmine sellest õigest suvest täis positiivset energiat, soojust, päikest, rannas tantsimist ja lihtsalt olemist. 

Õrnalt sensuaalne Steps to Synapse püüabki oma muusikaga anda edasi anda just seda vibe’i mis toob mõttesse parimad mälestused ja annab võimaluse luua uusi. 

Ansambel on välja andnud ühe EP ,,Desires” (2015) ja LP ,,The One” (2017). Album oli ka R2’e nädalaplaat ning lugu ,,Fire” saate Eesti Top 7 edetabeli esikohal mitmeid nädalaid.

naudingufestival 2019 toetajad ja partnerid

Üksi me naudingufestivali ära ei oleks teinud – meil on väga palju abilisi ja partnereid, tänu kellele sündmus teoks sai.

Naudingufestival tunne

Kirjuta meile, kui leiad, et oleksime ägedad koostööpartnerid või sul tekib festivali või MTÜ kohta küsimusi.

info@tunnefest.ee

Kui sa jagad mõnd meiega seotud postitust, siis lisa julgelt hashtage #tunnefest ja #tunnefest19.