Lauri Tolmats: unustamatud kogemused!

Nüüdseks oleme tutvunud kõigi meeskonnaliikmetega Instagrami ja Facebooki vahendusel. Täna tutvume lähemalt meie vabatahtlike juhi Lauriga.

Enne kui jõuame sinu ülesandeni Naudingufestivalil räägiksime veidi sinust. Kes oled, kust tuled?

Olen Lauri Tolmats. Olen pärit Pärnu linnast, Ahaste külast. Kui rääkida minu eripäradest, siis võin olla kohati väga kummaline isiksus ja oskan väga palju kaasa rääkida, kui räägitakse valimistest, lastelaagritest või läti keelest.

Oled lisaks Naudingufestivalile saanud kogemust ka teisi laagreid ja üritusi korraldades, räägi nendest veidike, mida oled seal teinud?

Olen varasemalt aidanud korraldada kahte Aruvälja Loob laagrit ja hetkel korraldan Tunnega paralleelselt lastele ja noortele suunatud Suvekooli Audrus. Viimane toimus esimest korda 2018. aastal. Tegemist on vabaharidusliku laagriprojektiga, mille raames saavad osalejad endale ise koostada laagriprogrammi. Selles projektis olen ma abiks osalejatele individuaalse laagriprogrammi koostamisel. Samuti juhendan ma läti keelt ja kultuuri tutvustavat tegevust.

Foto on võetud SIIT

Kes on rohkem meie sotsiaalmeedial silma peal hoidnud ehk märkas, et sul on väga huvitav hobi. Sulle hirmsasti meeldivad valimisreklaamid. Kust selline huvi tekkinud on?

See tekkis 100% juhuslikult. 2012. aastal oli koolis vanapaberi kogumise kampaania, mille käigus jäi minu kätte hunnik valimisreklaami. Jätsin need eraldi portsuna alles. Hiljem taipasin, et virn kasvas poole aastaga umbes poole võrra ja olin hakkanud neid eneselegi teadmata koguma.

Nüüd liigume Naudingufestivali juurde. Kuidas sa meeskonda sattusid?

Projektijuht Karoliine kirjutas mulle, et ma võiksin kandideerida uue festivali korraldamise meeskonda.

Mis on sulle siiani kõige suuremaks proovikiviks olnud?

Kõige suuremaks proovikiviks on piisava ajavaru leidmine asjade tegemisel. Alati, kui teen mingeid projekte, siis kipun jääma ajahätta, sest tavaliselt unustan kõik, mis antud situatsioonis vajalikuna ei tundu.

Aga mis sulle kõige rohkem selle kõige juures meeldib?  

Mulle meeldib see, et saan suhelda erinevate inimestega ja õppida tundma teiste projektis osalevate inimeste seisukohti ja põhimõtteid, millest varem teadlik ei olnud.

Kes võiksid olla festivali vabatahtlikud?

Noored, kellel on soov anda panus ühe uue sündmuse loomisesse, mis pakuks külastajatele rõõmu ja uusi kogemusi, mille käigus saaks midagi õppida ja kõrva taha panna.

Mida sa kõige rohkem naudingufestivalilt ootad?

Ootan põnevaid kogemusi nii korraldajatele kui külastajatele. Ja lisaks veel seda, et see muutuks unustamatuks traditsiooniks.

Küsin sinu käest sama, mida küsisin Karoliinelt. Miks peaksid inimesed naudingufestivali Tunnet külastama?

See annab juba praegu – korraldades, hea emotsiooni. Kindlasti jõuab see ka festivali külastajateni.

Seega, kes soovib hea tunde ja kustumatu elamusega päeva veeta, tule meie festivalile. Aitäh, Lauri!

Intervjueeris Laura Kiviselg

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *