Koolitused

MTÜ Tunne koolitused on suunatud noortele, õpilasesindustele ja noorteorganisatsioonidele. Kogemusi jagavad noortevaldkonnas 10 aastat tegevad olnud Laura ja Karoliine, täiendades teooriat nii vahvate läbikukkumise lugude kui tõhusate tööriistadega.

Koolitajad

Laura Kiviselg

Olen taustalt õpilasaktivist ning noorsootöötaja. Alustasin oma teekonda noortevaldkonnas 11. aastaselt liitudes oma kooli õpilasesindusega. Sealt edasi sattusin erinevatesse õpilasorganisatsioonidesse, kuid suurima osa minu kogemusest moodustab Pärnu linna Noortekogusse panustamine, mida olen kahel tegevusaastal juhtinudki. 

Samuti kuulun Pärnu linna Volikogusse. Omandan bakalaureuse kraadi Tartu Ülikoolis erialal infoühiskond ja sotsiaalne heaolu. Samuti on mul taskus noorsootöötaja tase 6 kutse. 

Hetkel noorte mõistes fossiilina, kuid noortemeelsete silmis noorena näen võimalust noorte ja täiskasvanute maailma ühendamiseks, kui sellel on mõlemal osapoolel soovi on. Samuti oskan tänaseks päevaks näha nii täiskasvanute kui noorte rõõme ning hirme. 

Üldiselt olen tänaseks päevaks multifunktsionaalne noorsootöötaja, kelle suved on täis malevamelu ning kooliajal täis muid laagreid või tegemisi, mis üht või teist pidi noori puudutavad. Noorsootöö katab endas kõike, mis teil üldse pähe võib tulla ning kuna enamus tegevusi toimub mitteformaalsete meetodite toel, siis valime ka koolituste käigus noortele kõige kõnetavamad tegevused.

Karoliine Aus

Olen tegev noortevaldkonnas juba ligi kümme aastat ning hetkel täiendan oma teadmiseid Tallinna Ülikoolis õppides noorsootööd. Olen olnud nii liige kui esimees õpilasesindustes kui kohalikus noortekogus, ühtlasi korraldanud üle-maakonnalisi ja üle-eestilisi noortekonverentse. 

Samuti olen kirjutanud mitmeid kultuuri- ja noorteprojekte ning neid ka läbi viinud, koordineerides meeskonda või olles projektijuhi assistent. 

Meedia ja turunduse teadmisi olen omandanud töötades suvereporteri, ajakirjaniku ja fotograafina Pärnu Postimehes ning sotsiaalmeedia turundusassistendina mitmetes ettevõtetes. Sealhulgas koostöötamiskeskus Forwardspace, kohvik Poisi Eine, Eesti moe pood Siluett ja HUUB.

Koolitöö väliselt harin end vaimse tervise teemadel, et ennetada nii enda läbipõlemist kui ka aidata aktiivsetel noortel seda vältida. Sealhulgas kuidas tulla toime paanikahoogude, depressiooni ja ärevushäiretega.

Telli koolitus

Kutsu meid koolitama aadressil info@tunnefest.ee. Koolituse hind on kokkuleppeline, vajadusel aitame teil kirjutada projekti, et koolitusele rahastust saada. Oleme valmis ka tasuta külla tulema kui rahalised võimalused puuduvad.

Koolituspäev

Meie teemad on kui pusletükid, millest saab kokku panna terve koolituspäeva või mitu. Kui soovid, et korraldame teile koolituspäeva koos toitlustuse, vaba aja tegevuste ja muidugi koolitustega, kirjuta info@tunnefest.ee.

Teemad

Noorte roll ühiskonnas

Töötoas räägime sellest, milline on noorte roll ühiskonnas: mis on need võimalused, millest kinni haarata, kuidas noor saab jala täiskasvanu maailma ukse vahele. Räägime põhjalikult erinevatest osaluskogudest (noortevolikogud, noortekogud, õpilasesindused, noorteaktiivid) ning sellest, kuidas on juba noorena võimalik aktiivselt ühiskonnaelus kaasa lüüa ning muutuseid ellu kutsuda. Samuti puudutame noorte võimaluste realiseerimise võimalusi (projektifondid või muud viisid).

Avalik esinemine ja selge eneseväljendus

Esinemine klassi ees või suures saalis – võtab põlved nõrgaks, kas pole? Töötoas õpime läbi praktiliste harjutuste, kuidas esinemiseks ette valmistada, kuidas esineda ning mis on esinemine, kuidas edastada sõnumit nii, et see on meeldejääv ning selge. Alustame riietusest, kehakeelest, seejärel liigume kõnelemise ning hääleharjutuste juurde ning saame kõik end avalikus esinemises proovile panna.

Meeldejääv mina

CV koostamine ja sinna sisu tootmine võib alata juba põhikoolis, kuid tihti ei mõelda selle peale. Sellegipoolest on vabatahtlikuks käimine erinevatel üritustel vahel isegi õpetlikum kui töökogemus näiteks teenindusvaldkonnas. Vabatahtlikul tööl on erinevaid vorme ja väljundeid, millest lähemalt on koolitajad oma kogemusele tuginedes valmis rääkima.

Ürituskorralduse ABC

Ürituste korraldamine on ääretult loominguline töö, kuid teiselt käelt vajab tihti konkreetseid raame ning teadmisi. Selle koolituse raames räägime samm sammu haaval, millele kooli- ja noorteüritusi korraldades tähelepanu pöörata.
Millistest etappidest korraldamine koosneb: ülesannete defineerimisest, nende jagamisest kuni turunduse ja saali kaunistusteni välja. Olenevalt koolituse pikkusest, võib lisanduda ka ideede genereerimise töötuba.

Meeskonnatöö

Hea projekti aluseks on hea meeskonnatöö. Kuid tiimi sidumine ja häälestumine ühele lainele ei sünni üleöö töötamise käigus, vaid vajab eraldi lähenemist ja pühendumist. Selleks on meie koolitajad õppinud ja välja töötanud erinevaid mänge, meetodeid ja ülesandeid, mis sulandavad meeskonnaliikmed üheks hästi toimivaks perekonnaks. Millistest etappidest korraldamine koosneb: ülesannete defineerimisest, nende jagamisest kuni turunduse ja saali kaunistusteni välja. Olenevalt koolituse pikkusest, võib lisanduda ka ideede genereerimise töötuba.

Meedia ja turundus

Reklaam on tänapäeva ühiskonnas möödapääsmatu ning praeguse inforohkuse juures on väga oluline teada õigeid meetodeid oma sihtgrupini jõudmiseks. Mis kanalites nad liiguvad, millist sisu ootavad ning kuidas seda edastada?
Olenevalt koolituse pikkusest, võib lisanduda ka pressiteate kirjutamise, turundusplaani- ja/ või kava koostamise või sotsiaalmeedia sisu tootmise praktiline töötuba.

Projektikirjutamine nullist 100ni

Selle töötoa näol on tegu väga praktilise päevaga, mille lõpuks valmib esitamiseks juba valmis projekt. Seda on võimalik siduda ka parasjagu avatud projektifondidega, et ideest saaks reaalsus. Olenevalt koolituse pikkusest, võib lisanduda ideede genereerimise töötuba ning ürituskorralduse ABC koolitus, et saada teada, mis saab siis, kui projekt on saanud rahastuse. Olenevalt koolituse pikkusest, võib lisanduda ka pressiteate kirjutamise, turundusplaani- ja/ või kava koostamise või sotsiaalmeedia sisu tootmise praktiline töötuba.

Pärlite genereerimine

Kas sul on olnud tunne, et sinu või tiimikaaslaste pea on täis ideid, kuid sa ei tea, mida nendega edasi teha? Töötoas õpime oma mõtteid välja käima ning arendame ideedest reaalsed tegevused, üritused või mõne kolmanda väljundi, et neid kuldaväärt mõtteid oma peast välja saada. Samuti puudutame ideede genereerimist ehk seda, kuidas teha ajurünnakuid ning jagame paari nippi, kuidas fookust suunata, et ideede mõtlemisel kohal olla.

Terviklik mina

Tegu on kogemuslugude jagamisega, kus koolitajad räägivad loo enesearmastuseni jõudmisest. Lugudele lisanduvad ka nõuanded ja praktilised harjutused, kuidas leida endaga paremat kontakti ja elada täisväärtuslikku elu, mida Sa väärt oled!
Koolitus ei ole ainult sellest, kuidas juba tekkinud muresid lappida, aga ka sellest kuidas igapäevaselt oma vaimse tervise eest lihtsate harjutuste abil.