Karoliine Aus: Olen alati unistanud oma festivalist

Selleks, et festivali juurteni kaevuda rääkisime idee autori ja Naudingufestival Tunne projekti- ja programmijuhi Karoliinega, kuidas sündis idee korraldada festival, millised on tuleviku mõtted ja kes peaks festivalile kindlasti tulema.

Alustame MTÜ Tunne loomisest. Millest sündis selline mõte, et võiks säärase organisatsiooni luua?

Ausalt öeldes sündis esimesena festivali idee. Kui mõte üritusest reaalsemaks sai, mõistsime, et esimese sammuna tuleb mittetulundusühing luua, sest muidu ei saagi mõttest kaugemale astuda. Juba enne MTÜ asutamist võtsin kampa Tänavaartistide festivali WALK korraldaja, sest leidsin, et on mõttetu igal ühel sündmuse korraldamiseks uus organisatsioon luua.

Mis on MTÜ eesmärk, kuidas seda täidetakse?

Nagu öeldud, oli selleks alguses vaid festivali korraldamine. Kuid siis hakkas see kuidagi laienema – leidsime, et tahame selle ühingu alt aidata teistes noorteski leida korraldaja pisik ning see tegudele suunata.

Kas MTÜ-l on ka mõningaid tulevikuplaane, mida võiks jagada?

Lisaks festivalidele soovime anda selle aasta teises pooles välja Noore Hakkaja stipendiumi, mille eesmärk on eelnevas punktis mainitu.

Kuidas tuli mõte Noore Hakkaja stipendiumiks?

Naudingufestivali meeskond koosneb koolinoortest, kellel selja taga juba üpris palju korralduskogemust. Sellest lähtuvalt leidsime, et Pärnumaal võiks olla üks konkurss, mis tunnustab nägusid suurte tegude taga.

Tihti on nii, et jah, tunnustust saavad üritused, kuid meie leiame, et nende korraldajad on sama olulised kui tulemus ise.

Naudingufestival Tunne – kust tuli idee, kes seda korraldavad ja miks seda vaja on?

Ma olen alati unistanud oma festivalist. Eelmisel suvel olles vabatahtlik kaasaegse tsirkuse festivalil HOOG, ma sain aru, et kõik on võimalik. Alustada festivali ei olelihtsalt utoopia. Nii otsustasingi ühel suvepäeval, et ma teen asja ära, pole siin mingit venitamist.

Kultuuriakadeemias õppivad/ õppinud meeskonnaliikmed ja tudengitele palju teadmisi andnud Piret Aus.

Hakkasin nimevariante katsetama, mis kõlab kõige mõnusamalt. See tehtud kutsusin kokku meeskonna kandideerimise alusel. Vundament oli olemas ning kõik koos hakkasime sellele maja ehitama.

Festivali on vaja näitamaks, et unistada on okei, aga veel vingem on neid täide viia. Festivali on vaja, et Pärnus täita lünk elektroonilise muusika pidude ja tänavafestivalide vahel. Festivali on vaja, et julgustada teisigi tegema.

Kes on meeskonnas ja kuidas sa neid iseloomustaksid?

Meeskonnas on viis ägedat vabatahtlikku noort, nendest kolmega olen ennegi koos tegutsenud. Lisaks on meid festivali selle-aastase logoga aidanud Kätlin Puzanov ning ideede genereerimise ja IT poolega aitab kaitseväelane Eerik Hannus.

Turunduse eest vastutab Laura Kiviselg, kes on heas mõttes hull uute teadmiste järgi. Tema põhivaldkonnad siiani on olnud juhtimine ja noorsootöö, kuid nüüd ta võttis julgelt vastu pakkumise asuda tööle huvitavasse turundusmaailma. Ta teeb head tööd, kas pole?

Partnereid otsib festivalile Hanna-Liisa Ott, kelle jaoks samuti ei ole tegu juba mugavaks istutud valdkonnaga. Jah, ta on siin-seal veidi kirju saatnud, kuid pole olnud päris partnerlusjuht. Ma võin julgelt öelda, et ta saab superhästi hakkama ning hoiab meie partnereid kui omasid.

See-eest vabatahtlike koordinaator Lauri Tolmats teab oma osast kõike. Ta ei ole saanud veel oma oskusi sajaprotsendiliselt rakendada, kuid kevadel suhtlevad kõik, kes soovivad festivali toimumisele kaasa aidata, just selle noormehega. Ta teab väga hästi, mis ta teeb, isegi kui meie teised vahel üldse ei mõista.

Brita Tõnisson liitus meie tiimiga veidi hiljem, kuid sellegipoolest ta ammutas info ühe õhtuga sisse ja oli valmis tegutsema. Ta on festivali ala kujundaja ning ka nende ideede elluviija. Brita on väga agar ja mul on hea meel, et ta on osa meie perekonnast.

Miks peaksid inimesed Naudingufestival Tunnet külastama?

Pärnusse on tänu Naudingufestivalile tulemas artiste, keda enamik pärnakaid võib-olla ei tea. Seega on meile külla tulemine hea võimalus tutvuda uute esinejatega, kes mine tea, saavad äkki nii mõnegi uuteks lemmikuteks.

Piletihind on madal, et ka tudengid ja õpilased oma rahakotti liialt tühjendama ei peaks. Festivale on suviti rohkemgi kui kokku oskan lugeda ning igaüks võiks suvel vähemalt üht külastada, miks mitte magusa hinna ja mõnusa seltskonnaga Naudingufestivali?

Kui Sa hoolid keskkonnast või tahaks astuda esimesi samme selle poole, siis lisaks muusikale, tantsule ja kunstile toimuvad meil ka hubased vabas vormis loengud, kus oma mõttemaailma jagajad püüavad festivali külastajaidki sinna maailma kaasa haarata.

Intervjueeris Laura Kiviselg

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *