Hanna-Liisa Ott: Olen oma valikuga rahul!

Alustaksime äkki sellest, et oled Tallinna Ülikooli tudeng. Õpid eripedagoogikat, mis paljudele inimestele ilmselt tundub raske. Millest selline valik?

Kõik, kes mind juba päris pisikesest peale tunnevad meenutavad alati, kuidas minu põhilisteks jututeemadeks olid inimeste aitamine ja lastekodud. Seega võib öelda, et teadsin juba väga varakult, millise valdkonnaga ma ennast siduda tahan. Hetkel olen Tallinna Ülikooli eripedagoogika eriala kolmanda kursuse tudeng ning võin öelda, et paljude üllatuseks olen jätkuvalt oma valikuga väga rahul.

Olid hiljuti praktikal. Kui avaldada tohid, siis kus veetsid oma kaks nädalat? Mis oli sinu kõige suurem õppetund?

Minu õpiabirühma praktika toimus kahes Pärnumaa koolis: Pärnu Vanalinna Põhikoolis ja Surju Põhikoolis. Kõige suuremaks õppetunniks oli esimest korda iseseisvalt õpilastele tunni ettevalmistamine ja andmine.

Foto autor: Laura Toomesoo

Oled väga aktiivne vabatahtlik. Millistel üritustel sa vabatahtlik olnud oled?

Vabatahtlikuna olen osalenud väga paljudel üritustel nagu näiteks: SEB Tallinna Maraton, Scult Fest, Pärnu Kergejõustikugaala, Lahe Koolipäev, Euro Beach Soccer League Superfinal & Promotion Final Pärnu 2015, Sügisulg. Lisaks olen mitmel korral käinud abiks ka Pärnu Toidupangal. Hetkel olen aktiivne vabatahtlik ka Saku Suurhallis ning Pärnu Kahe Silla Klubi üritustel.

Mida vabatahtlik töö sulle andnud on? Miks peaks vabatahtlikku tööd tegema?

Vabatahtlik töö on andnud mulle väga vingeid kogemusi, inspiratsiooni ning palju uusi tutvusi üle Eesti. Senine kokkupuude on tekitanud minus veelgi enam soovi viia täide minu ammune unistus, milleks on aastaks Aafrikasse vabatahtlikuks minek. Enda seniste kogemuste ning ülevate emotsioonide põhjal võin julgelt soovitada kõigil hakata vabatahtlikuks. Eriti neil, kes otsivad põnevaid seiklusi ning uusi kogemusi, sest erinevate ürituste korraldamine avardab silmaringi ning pakub väljakutseid.

Mainisid Instagramis, et oled tohutu lottehoolik, kust see alguse sai?

Minu esimene kokkupuude Lottega oli 2000. aastal, kui valmis TV seriaal “Lotte reis lõunamaale”. Sealt sai algus minu suur armastus Lotte vastu. Minu suureks unistuseks oli alati töötada mõnes lõbusas kogu pere pargis ning 2015. aastal see õnnestuski. Nimelt asusin ma 2015. aastal Lottemaale tööle ning töötan seal siiani. Töökaaslased naeravad, et isegi vabadel päevadel ei suuda ma Lottemaast eemal olla.

Foto autor: Kärt Kaljuvee

Kui tulla festivali juurde, siis oled meie väga tubli partnerlusjuht. Tundub, et ajaplaneerimine on sul imeliselt käpas! Oleme kõik jaganud lugu, kuidas me meeskonda sattusime, kuidas juhtus see sinuga?

Ausalt öeldes ma täpselt ei teagi, kuidas või miks ma meeskonda sattusin. Ma teadsin, et Karoliinel on plaanis Pärnus üks tore festival korraldada, kuid kuna mul oli kiire aeg, siis tegelikult ma sellele väga keskenduda ei jõudnudki. Mäletan, et Karoliine saatis mulle kandideerimisankeedi ja ma lubasin kandideerida, kuid lõpuks ma seda ikkagi ei teinud. Ühel õhtul kirjutas ta mulle uuesti ning küsis, et kas ma oleksin nõus neid juba kohe algusest peale vabatahtlikuna aitama. Ma muidugi ei osanud “EI” öelda ja nii mind lisatigi meeskonna vestlusesse. Sain seal vaevalt 5 minutit olla, kui Karoliine kirjutas kogu meeskonnale kirja, et meiega liitus uus inimene Hanna-Liisa, kellest saab meie partnerlusjuht. Täpselt nii ma teada saingi, et vabatahtlikuks olemise asemel sain omale hoopis palju suurema ja tähtsama valdkonna.

Sinu töö algas peaaegu koos projekti loomisega. Mitu kirja sa saatnud oled? Miks peaks festivali partneriks hakkama?

Hetkseisuga olen välja saatnud 134 kirja ning iga päevaga lisandub neid aina juurde. Olles meie festivali partner annab see suurepärase võimaluse toetada noori, kelle eesmärgiks on luua uus tore traditsioon Pärnus. Samuti toetate uusi hakkajaid korraldajaid, võimalust noortel artistidel ennast tutvustada ja keskkonnasõbralikkust.

Mida sa festivalilt kõige rohkem ootad?

Ma ootan kõige rohkem hetke, mil saan näha inimeste emotsioone, mis neil festivalil tekivad. Loodan, et meie armas festival suudab tekitada inimestes palju positiivseid emotsioone ja neil tekib tahtmine ka järgmisel aastal meil külastada.

Intervjueeris Laura Kiviselg.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *